« Home | ТВ центрифуга » | 16:9 » | Лузните се за да болат » | Protests against Police Brutality in Macedonia - B... » | Пишувам на блогот. Значи сум накурчена! 18+ » | Како имав секс на facebook (од архивата на faceboo... » | Низ... » | If All Movies Had Cell Phones » | www.domakinki.com.mk/forum/index.php » | 90210 »

Филмот во кој што победи љубовта

Да. Победи љубовта.

Можеби многумина го гледале филмот. Можеби многумина не.

Пробаа да ме задојат со Лепа Брена и Драгана Мирковиќ. Дали тоа дека имам заебан опозициски (во секое време) карактер или дека едноставно ми беше глупа таа светликаво чипкана југословенска култура, незнам. Знам само дека никогаш не им го фатив хуморот. Па, имало моменти дома кај мене кога моите паѓале во транс на тие југословенските шеги. И не само на тие од пред 25- 30 години... и на сегашните :(. Ми се чини можат да се насмеат и на шегите на оној охриѓанецот со одвратната брада што водеше емисија со “Сузе“-то Турунџиева.

И токму поради тој мој хендикеп околу таа култура, можам на прсти да ги избројам филмовите што сум ги гледала од нивната продукција. Јеби га. Смислата за хумор е вродена. Ете, кај мене не фатил тој дел - да се смеам на секаква банална шега.

Пред некој ден налетав, сосема случано, не еден ФЕНОМЕНАЛЕН филм без никаква поука. Филмот се вика Klip (Clip). Мхм, српски е бе.. ;). И не е смешен. Најсериозно не е смешен. Прикажува ликови/ситуации/настани кои што секогаш сум ги исмејувала со истомислениците. Машала, има неколку добри истомисленици кои ме држат надовор од реалноста. Да, реалноста од филмот. А филмот е реалност.

Најчесто, гледам “трејлер“ пред да почнам со филмот, ама бев толку неубо легната на страна на кревет и ми беше мака да ја поместувам и другата рака за да пребарувам низ youtube. Го пуштив. Од првата сцена не клепнав. Како што течеа минутите зениците се повеќе и повеќе ми се ширеа...
Гледајте го филмот без претходно да trailer

Нема да го прераскажувам филмот. Само сакам да ги поздравам сите родители. Ама буквално сите родители. Специјален поздрав до сите мајки кои имаат доверба во своите деца. Во мојот случај, мајка ми единствено што веруваше во мене беше дека сум тикварка. А и бев...

Вусшност филмот би го опишала со онаа старата: “мајче еби се со кој сакаш, колку сакаш и кај сакаш, само пази да не настиниш“

... и со онаа другата: “ме тепа од шо ме сака“

I really enjoyed reading this post, big fan. Keep up the good work andplease tell me when can you publish more articles or where can I read more on the subject?
شركة نقل الاثاث ابيات وهي من افضل الشركات التي تقدم خدمة نقل العفش في السعودية وبالتحديد في الدمام والخبر
نقل عفش بالدمام
شركة نقل اثاث بالدمام
شركة نقل عفش بالدمام
شركة نقل اثاث بالخبر
فلا تتردد بالاتصال لنقل العفش والاثاث في ابيات افضل شركة نقل الاثاث في الاحساء والخبر والدمام
ميز ارخص شركة نقل اثاث بالدمام كما ذكرنا بالاعلي باننا في المركز السعودي الخدمي بالدمام والخبر ونكون فى غاية السعادة عندما بخدمتكم دائما وفي المقابل نسعي للتميز حتي نكسب ثقتكم فالجميع يسعي دائما للتعاقد مع افضل وارخص شركة نقل اثاث بالدمام وهذا هو هدفنا ان نكون الافضل دائما من ناحية جودة الخدمات و الاسعار ايضا فاننا نقدم اليكم خدمات نقل جميع محتويات المنزل
نقل اثاث بالدمام
https://www.abyathh.com
https://www.abyathh.com/best-furniture-moving-company-in-dammam-2019.html
https://www.abyathh.com/furniture-faster-transfer-news-service-2019.html
https://www.abyathh.com/transfer-of-clothes-to-the-khaber-2019.html
https://www.abyathh.com/furniture-transfer-company-in-dammam-2020.html

Post a Comment